Czy warto korzystać z diety pudełkowej?

Czy warto korzystać z diety pudełkowej?

Długie godziny spędzone w pracy, brak czasu na zrobienie porządnych zakupów oraz przygotowanie pełnowartościowych posiłków, to właśnie to, co skłania do sięgnięcia po dietę pudełkową. Jest to wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które mieszkają same i nie mają potrzeby codziennego gotowania. Rodzaje cateringu dietetycznego mocno się od siebie różnią. Konsument ma możliwość wyboru i dopasowania pudełek z jedzeniem pod swoje indywidualnie potrzeby. Jeśli padła już decyzja o skorzystaniu z takiej formy przyrządzania posiłków, to warto wiedzieć, jak wybrać dietę i na którą się zdecydować.

Wybór pakietu pod względem czasu pracy i zajęć

Dieta pudełkowa może być całodzienna zawierająca pięć posiłków, które spożywać powinno się w regularnym odstępie czasu lub dieta dopasowana do godzin pracy i dowieziona do biura. Wtedy pudełek będzie stosunkowo mniej, zazwyczaj trzy (śniadanie, drugie śniadanie i lunch). Opcja numer dwa jest dobrym wyborem, gdy po pracy posiada się wolny czas na przygotowanie kolacji dla rodziny. Pierwszy wybór polecany jest osobom, które nie mają konieczności dodatkowego gotowania, a ich czas jest bardzo ograniczony.

Dobór odpowiedniej diety

W związku z tym, iż rynek jest pełen ciekawych ofert, firmy muszą stale ze sobą rywalizować. Wpływa to na możliwość dopasowania diety do swoich indywidualnych potrzeb żywieniowych. Można wybrać diety bezmięsne lub takie, które nie zawierają konkretnego rodzaju mięsa. Dla diabetyków czy osób z alergiami pokarmowymi również istnieje możliwość wykluczeń m.in. dieta bez laktozy, czy glutenu. Pudełka wybrać można z pakietu przygotowanego w ofercie lub zaproponować własną kombinację z pominięciem pewnych składników.

Którą firmę wybrać?

Najlepiej spróbować kilku firm. Cateringi umożliwiają zamówienie na próbę dań tylko na jeden dzień. Nie należy sugerować się ceną, bardziej bogatym menu oraz dużą ilością warzyw i owoców. Warto zwrócić uwagę na wygląd drugiego śniadania; czy firma dostarcza jogurt ze sklepu, a może sama tworzy zdrowy i pożywny smoothie? Mieszkańcy Krakowa wiele przydatnych informacji dotyczących doboru odpowiedniej firmy mogą otrzymać pod linkiem, Jaki catering wybrać w Krakowie?.