Rasy psów dla rodzin z dziećmi.

Rasy psów dla rodzin z dziećmi.

Rasy psów dla rodzin z dziećmi.

Tak naprawdę, każda rasa będzie odpowiednia dla rodzin z dziećmi pod warunkiem, iż pies od najmłodszych lat będzie pod czujnym okiem doświadczonego opiekuna, który zapewni mu odpowiedni trening. Są jednak rasy psów, które hodowane zostały w tym celu, by miały nieustanny kontakt z ludźmi, w skrócie więc – były psami rodzinnymi. W tym artykule przedstawię trzy najpopularniejsze rasy psów, które posiadają odpowiednie cechy i predyspozycje, by stać się psem, który nie tylko będzie dogadywać się idealnie z Tobą, ale i z Twoimi dziećmi.

Labrador.

Labradory są niezwykle inteligentnymi psami, które uwielbiają zabawę i towarzystwo dzieci. Rasa ta jest wyjątkowo łagodna, a przy tym wręcz emanuje niezwykle troskliwą i kochająca naturą. Labradory są także, ponad wszelką wątpliwość, ogromnie lojalne wobec właściciela i członków jego rodziny. Labradory są niezwykle energiczne i uwielbiają towarzystwo dzieci, często przy tym zachęcając je do zabaw. Warto przy tym pamiętać, iż labradory wymagają dużej dawki codziennej aktywności.

Golden Retriever.

Goldeny cechują się ogromną czułością i chęcią do zabawy. Psy rasy Golden Retriever są niezwykle inteligentne, a przy tym uwielbiają kontakty z ludźmi. Można wręcz powiedzieć, iż psy tej rasy są idealnymi psami rodzinnymi. Warto w tym miejscu podkreślić, iż są to psy bardzo wrażliwe, dlatego nie są polecane osobom, które posiadają wybuchowy temperament. Najmniejsze okazanie złości lub podniesienie głosu w znaczący sposób wpływa na psychikę tych psów.

Owczarek Podhalański.

Jest to polska rasa psa górskiego pasterskiego. Psy te zostały wyhodowane, by chroniły stada zwierząt hodowlanych przed potencjalnym niebezpieczeństwem ze strony drapieżników. Owczarki Podhalańskie są przede wszystkim samodzielne, wynika to z faktu, iż na polach, gdzie pasły się zwierzęta, obecność człowieka nie była konieczna. Psy te więc musiały podejmować samodzielne decyzje, z tego też względu – opiekun psa powinien cechować się odpowiedzialnością, dzięki której czworonóg będzie miał pewność, iż jego los leży w dobrych rękach, a on sam nie musi wykazywać się inicjatywą. Owczarki Podhalańskie traktują członków rodziny tak, jak stado zwierząt, którego to musiały strzec. Psy te są niezwykle opiekuńcze, a to czyni je wspaniałymi psami rodzinnymi.