Mysz i klawiatura – czy można je podłączyć do konsoli?

Mysz i klawiatura – czy można je podłączyć do konsoli?

Konsole do gier cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, nie tylko wśród zapalonych graczy, lecz także wśród osób, które traktują weekendowe granie w gry jako swoisty sposób na relaks. Od kilkudziesięciu wręcz lat, odkąd konsole zostały wprowadzone na rynek, niemal zawsze pojawiały się wraz z dedykowanym kontrolerem. W przypadku komputerów osobistych, chcąc zagrać w ulubioną grę, mamy do wyboru tradycyjną myszkę i klawiaturę lub możliwość podłączenia dedykowanego pada. Czy jednak możliwe jest podłączenie tych tradycyjnych urządzeń wskazujących do naszej konsoli? Jak się okazuje, tak.

Pad czy myszka lub klawiatura?

Posiadanie pada niesie za sobą wiele korzyści, możemy wylegiwać się w naszym łóżku i jednocześnie pokonywać kolejnych przeciwników lub zdobywać nowe osiągnięcia w danej grze. Z pewnością jednak każdy, kto grał za pomocą pada, może bez większych wątpliwości stwierdzić, że nie jest to zwyczajnie najbardziej precyzyjny kontroler. A taka precyzja jest niezwykle ważna, zwłaszcza w przypadku gier strzelankowych, które wymagają od gracza natychmiastowej reakcji. Inaczej sprawa wygląda w przypadku myszki i klawiatury, gdzie mamy zwyczajnie większą swobodę ruchu.

Jak podłączyć myszkę i klawiaturę do konsoli?

W tym konkretnym tekście skupimy się na konsoli PlayStation 4, do której to podłączenie myszki i klawiatury jest niezwykle prostym zadaniem. Mało tego, na platformie Sony pojawia się coraz to większa liczba gier, które są obsługiwane przez tego rodzaju urządzenia wskazujące. Jest to o tyle ważne, ponieważ pierwotnie gry te – jeżeli nie zostały wydane również na PC – były tworzone z myślą o wykorzystaniu dedykowanych padów PS4. Jak więc można podłączyć myszkę i klawiaturę do PS4? W przeszłości wymagało to zakupu kosztownego adaptera i mozolnego oswajania się z instrukcją użytkowania. Obecnie jednak wystarczy jedynie podłączyć naszą myszkę i klawiaturę do konsoli – nie ma nic prostszego!