Jak zarabiać na pisaniu artykułów?

Jak zarabiać na pisaniu artykułów?

Jeśli jesteś oczytany i masz sporą wiedzę, istnieje duża szansa, że możesz zarabiać na pisaniu artykułów.

W końcu co może być bardziej satysfakcjonującego niż zarabianie na robieniu czegoś, co kochasz?

Zbadaj swój rynek

Kiedy próbujesz zarabiać na pisaniu opowiadań, ważne jest, abyś znał swoich odbiorców. Pomoże to nie tylko skierować pisanie do właściwych osób (np. pasjonatów ekonomii, motoryzacji, historii czy polityki), ale także pomoże Ci zrozumieć, jakiego rodzaju historii szukają. Aby osiągnąć sukces w tym zakresie, zadaj sobie kilka pytań dotyczących tego, kim mogą być Twoi potencjalni czytelnicy:

  • W jakiej grupie wiekowej są?
  • Jakiej są płci?
  • Jakie mają zainteresowania?
  • Jakiej historii szukają?

Po udzieleniu odpowiedzi na te pytania powinieneś wiedzieć, kim są Twoi odbiorcy docelowi. Stamtąd wystarczy przeprowadzić badania, aby dowiedzieć się, gdzie gromadzą się online i jakie historie lubią. Można to zrobić na wiele sposobów, ale niektóre z najskuteczniejszych obejmują czytanie blogów i forów związanych z Twoim tematem, a także przeprowadzanie ankiet i wywiadów z potencjalnymi czytelnikami.

Więcej o zarabianiu i pracy przeczytasz w portalu zawodowa.pl.

Zarabianie na artykułach – podsumowanie

Jako redaktor/dziennikarz/copywriter masz sporą elastyczność. Pisząc historie, które Cię pasjonują i które Cię interesują, możesz przyciągnąć lojalnych czytelników, którzy chętnie wesprą Twoją pracę. Aby zarabiać na pisaniu artykułów, ważne jest zbadanie rynku i poznanie odbiorców. Rozumiejąc, czego szukają czytelnicy, możesz zapewnić im treści, których pragną, i zbudować udaną karierę jako pisarz.

Kiedy coś Cię pasjonuje, widać to w Twojej pracy – a czytelnicy pozytywnie zareagują na tę pasję. Ponadto, jeśli masz wiedzę na swój temat, łatwiej będzie napisać wciągającą i dobrze zbadaną historię.