Alternatywne zastosowanie liścia laurowego. Dlaczego warto go spalić?

Alternatywne zastosowanie liścia laurowego. Dlaczego warto go spalić?

Liście laurowe są niezbędnym składnikiem wielu przypraw. Każdy miłośnik gotowania docenia ich wspaniały aromat. Często są również wykorzystywane do produkcji leczniczych olejków i naparów, ale to wciąż nie jest koniec ich zastosowań. Dlaczego warto palić liście laurowe?

Właściwości liści laurowych

Liście laurowe pozyskuje się z rośliny o nazwie wawrzyn szlachetny. Jest ona łatwa w uprawie, a wyhodować można ją nawet w domu. Trzeba jedynie pamiętać o jej regularnym zraszaniu.

Całe liście laurowe są praktycznie niezbędne podczas przygotowywania wielu potraw, takich jak galarety, zupy, sosy, marynaty, pasztety, dania mięsne czy bigos. Można znaleźć je również w formie sproszkowanej jako wzbogacenie mieszanek przypraw.

Poza kuchnią, liście laurowe można zauważyć również na starożytnych rycinach i rzeźbach. To właśnie z tych roślin zrobione były wieńce noszone przez greckich zwycięzców, ale również władców. Dawniej uważano, że liść laurowy chroni przed nieszczęściem i zapewnia dodatkową ochronę podczas burzy.

Palenie liści laurowych

Rzadko mówi się o paleniu liści laurowych, chociaż jest to znakomity zamiennik dla oczyszczaczy powietrza. Jak czytamy jako ciekawostkę na portalu https://naturalcare.pl/, liść laurowy wystarczy położyć na bezpiecznym naczyniu, takim jak blaszana miska albo popielniczka, a następnie go podpalić.

W ten sposób zostaną uwolnione olejki zawarte w liściach laurowych, a ich działanie będzie miało na domowników wpływ odprężający i poprawiający nastrój. Zapach naturalnych ziół jest niezwykle przyjemny, a przy tym pomaga się zrelaksować. Jest to skuteczna i tania aromaterapia, którą warto stosować zamiast chemicznych środków i oczyszczaczy powietrza.