Dlaczego Twój kot budzi Cię z samego rana?

Dlaczego Twój kot budzi Cię z samego rana?

Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych, co nie powinno nikogo dziwić. Te pocieszne futrzaki towarzyszą ludziom od tysięcy lat, wydawać by się więc mogło, że doskonale znamy podłoże ich konkretnych zachowań. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy właściciele zdają sobie sprawę z tego, dlaczego ich kot zachowuje się tak, a nie inaczej. Wielu właścicieli kotów mogło spotkać się z sytuacją, w której ich kot urządza im pobudkę z samego rana – czym jest to spowodowane?

Nie zapewniasz mu wystarczającej uwagi lub rozrywek.

Wydawać by się mogło, że koty przesypiają znaczną część dnia, co oczywiście nie jest nieprawdą. Nie oznacza to jednak, że nie należy im zapewnić odpowiednich rozrywek, podczas których to mogłyby zużyć energię. Jeżeli nasz kociak zaczął budzić nas z samego rana, pobawmy się z nim przez jakiś czas na krótko przed snem.

Jest głodny.

Jest to jedna z najprostszych przyczyn – Twój kot jest zwyczajnie głodny, lub przyzwyczaił się, że za wykonanie określonej czynności dostanie jedzenie. Jeżeli karmisz go natychmiast po tym, jak ten Cię obudzi, to tak, jakbyś dawał mu nagrodę.