Sposoby na odstraszenie kotów zniszczonych przez Twoje sąsiednie ogrody

Sposoby na odstraszenie kotów zniszczonych przez Twoje sąsiednie ogrody

Przybywanie kotów do ogrodów, które uwielbiają eksplorować, jest uciążliwością dla licznych posiadaczy tych przestrzeni. Rabatki są niszczone, ziemia zostaje wykopana, a co najgorsze, domowe zwierzęta mogą pozostawić swoje odchody. Na całe szczęście mamy kilka metod, którymi można skutecznie odstraszyć koty od nawiedzania naszych obszarów. Zobaczmy, jak to osiągnąć!

Koty są istotami pociąganymi przez zapachy: gleby, kwiatów i traw. Ogród daje im dodatkowo wiele intrygujących woń takich jak zapach ptaków czy gryzoni. Również jest to idealna przestrzeń dla kotów do odpoczynku lub zabawy. Nasze czworonożne przyjaciółki są wielbicielkami wylegiwania się na słońcu, polowania na owady, gryzonie, wspinania się po drzewach i krzewach. W ogrodzie koty mogą również znaleźć smakowite przysmaki jak na przykład dżdżownice, różne owady oraz owoce i warzywa. Zwierzęta mogą być także przyciągane do naszych ogrodów, jeśli znajdują się w nich kosze na śmieci.

Ile szkody mogą przynieść koty do ogrodu? Są zdolne do niszczenia ogrodu na różne sposoby. Często wykopują ziemię w poszukiwaniu gryzoni czy owadów. Są także szkodliwe dla naszych roślin, które są podgryzane. Kiedy regularnie sikają na rośliny, bardzo szybko dochodzi do procesu gnicia. Dodatkowo koty zostawiają w ogrodzie swoje odchody, co jest nieprzyjemne i niehigieniczne.