6 zasad skutecznego działania

6 zasad skutecznego działania

Sukces to nie tylko osiągnięcie wymarzonego celu. Polega na zmianie sposobu myślenia, zdobyciu właściwej hierarchii wartości oraz skupieniu się na tym co najważniejsze. Ludzie sukcesu podczas swojej drogi skupiają się na wypracowaniu dobrych nawyków, które pomagają im dojść do celu. Jeśli chcesz być osobą odnoszącą sukcesy w życiu, trzymanie się następujących zasad na pewno Ci w tym pomoże.

Znajdź priorytety i ustal ich wartość

Ludzie sukcesu mają jasno i klarownie określone, co jest dla nich ważne. Ustalenie własnych priorytetów pozwala nam dobrze wizualizować cel oraz bacznie do niego dążyć. Kiedy masz ustalone wartości, nie marnujesz czasu na zbędne czynności. Skupiasz się na określonych zadaniach, które są istotne i stanowią część Twojej drogi do celu. Swoje działania wykonuj wedle hierarchii wartości. Tak, aby zacząć od tego co najważniejsze.

Organizacja, samokontrola i dyscyplina

To trzy bardzo ważne słowa, których warto się trzymać, aby działać skutecznie. Ludzie sukcesu uczą się jak zachować fokus oraz nie rozpraszać się w przypadku zbędnych spraw. Doskonale potrafią zarządzać swoim czasem, są dobrze zorganizowani oraz uparcie trzymają się swoich zasad. Dyscyplina i samokontrola to klucz to sukcesu. Najpierw wymagajmy od siebie, zanim zaczniemy wymagać od kogoś innego. 

Odrzuć strach i wymówki

Odwaga i pewność siebie to cechy charakterystyczne dla ludzi sukcesu. Kiedy chcemy coś osiągnąć, musimy odrzucić wszelkie obawy oraz przestać szukać wymówek. Zawsze występuje strach przed porażką. Ale czym jest prawdziwa droga sukcesu bez porażek? Błędy to po prostu kolejne doświadczenia, które jeszcze bardziej nas kształtują. Jeśli wyciągniemy lekcje z porażki, staje się ona sukcesem.

Praktykuj, rozwijaj, zdobywaj wiedzę

Aby być w czymś naprawdę dobrym, trzeba szlifować swoje rzemiosło. Ludzie sukcesu stale praktykują swoje umiejętności oraz ciągle zdobywają nową wiedzę. Nie osiadają na laurach, dzięki czemu z każdym dniem są coraz lepsi i mocniejsi. Warto określić, jakie umiejętności są nam potrzebne w drodze do celu oraz wprowadzić system ich nauki i praktykowania. Ucząc się czegoś nowego, jesteśmy bardziej otwarci na nowe wyzwania oraz posiadamy szersze pole do działania. Człowiek uczy się całe życie. 

Aktywność, asertywność i opanowanie

Nie odniesiemy sukcesu w zaciszu domowym, oglądając netflix’a i tylko marząc o swoim celu. Ludzie sukcesu cały czas działają, biernie lub czynnie. Potrafią powiedzieć „nie” w przypadku, kiedy jest taka potrzeba. Cenią sobie czas spędzony w samotności. Dużo analizują, oddzielają pracę od przyjemności, są rozważni i opanowani. Wynika to z trwania przy ustalonych zasad. Jeżeli coś nie jest zgodne z ich priorytetami, odcinają się od tego. 

Mniej znaczy więcej

Jeżeli już postanowiłeś być człowiekiem sukcesu i zacząłeś spisywać swoje priorytety i cele, pamiętaj o najważniejszej zasadzie „less is more”. Nie dotyczy ona tylko minimalizmu, ale również sprawdza się w skutecznym działaniu. Posiadanie mniejszej ilości wartości pozwala Ci skupić się na nich w 100%. Sukcesów jest wiele, ale nikomu nie uda się osiągnąć wszystkiego. Ustal maksymalnie 3 priorytety w swoim życiu i stale się ich trzymaj, a zdobędziesz sukces! 

Jeden komentarz o “6 zasad skutecznego działania

Comments are closed.