Nieestetyczne zacieki na sztućcach po zmywarce? Odkryj sprawdzony sposób, aby je zlikwidować

Nieestetyczne zacieki na sztućcach po zmywarce? Odkryj sprawdzony sposób, aby je zlikwidować

Może zdarzyć się tak, że nawet pomimo dokładnego wyczyszczenia, sztućce wyjęte ze zmywarki nie prezentują się najlepiej – pokryte są nieprzyjemnymi dla oka zaciekami. Na szczęście istnieje prosty i szybki sposób na przywrócenie im dawnej świetności. Efekt końcowy na pewno cię zaskoczy, a do wykonania tego triku wystarczy wykorzystać składniki, które z pewnością posiadasz w swoim domu.

Wygodne korzystanie z zmywarki do czyszczenia talerzy, noży, łyżek czy widelców to prawdziwe ułatwienie w codziennym życiu – szczególnie gdy pragniemy przygotować elegancki stół dla gości bądź kiedy po ciężkim dniu musimy zmierzyć się ze stosami brudnych naczyń. Jednak czasami tak pomocne urządzenie nie radzi sobie doskonale ze wszystkimi rodzajami zabrudzeń, pozostawiając na sztućcach niechciane zacieki.

Ale jak sobie poradzić z tym problemem szybko i bez wysokiego wysiłku? Istnieje sprawdzony sposób na przywrócenie im blasku, kiedy zmywarka nie spełnia swojej roli w pełni. Wystarczy uzbroić się w trzy składowe, które na pewno znajdują się w twojej kuchni. Jakie to kroki do wykonania?

Pierwszym z nich jest umieszczenie sztućców w naczyniu żaroodpornym, następnie obsypanie ich całym opakowaniem proszku do pieczenia. Dodajemy również około 30 ml octu i mniej więcej 20 ml płynu nabłyszczającego do zmywarki. W kolejnym etapie zalewamy nasze sztućce gorącą wodą z czajnika i pozostawiamy je w tak przygotowanej „kąpieli” na około 15 minut. Po tym czasie wystarczy je jedynie spłukać pod bieżącą wodą. Kiedy są już dobrze wytrzepane, na pewno będą lśnić jak nigdy przedtem – bez żadnych brzydkich zacieków.