Jaka pora dnia jest idealna na bieganie?

Jaka pora dnia jest idealna na bieganie?

Jaka pora dnia jest idealna na bieganie?

 

Trening fizyczny niesie za sobą szereg korzyści, bez względu na to, czy uprawiamy go tuż o świcie, czy na zakończenie dnia. Wielu początkujących biegaczy może się jednak zastanawiać nad tym, która pora dnia najbardziej sprzyja bieganiu. Warto w tym momencie wspomnieć, iż pora dnia, w której biegamy, jest dosyć istotna, ponieważ niesie za sobą zupełnie inne korzyści.

Bieganie rano.

 

Poranne treningi to doskonały sposób na rozpoczęcie dnia. Wszystko za sprawą tego, że po porannym treningu mamy o wiele więcej energii. Można więc śmiało powiedzieć, że poranne bieganie działa o wiele lepiej niż kawa. Ponadto, poranny trening pozytywnie wpływa na nasz metabolizm. Istotną kwestią jest także poczucie swoistej aktywności – w momencie, gdy dookoła cały świat jeszcze śpi, Ty właśnie zaczynasz dzień pełen energii. Poranne bieganie sprzyja także lepszemu zarządzaniu naszym czasem. Niestety, ale poranne treningi wymagają przede wszystkim samodyscypliny i systematyczności. Jak wszyscy wiemy, nic nie jest tak trudne, jak opuszczenie ciepłego łóżka.

Wieczorne treningi biegania.

 

Wieczorny bieganie to świetny sposób na rozładowanie negatywnych emocji po ciężkim dniu w pracy. Większość osób jest ściśle związanych ze swoją pracą, dlatego nie mogą sobie pozwolić na długie treningi o poranku. Wieczorem, gdy mamy czas wolny – nic nie stoi na przeszkodzie, by dowolnie wydłużyć trening. Ponadto, treningi wykonywane o zmierzchu polepszają jakość snu – mowa tu jednak o spokojnych dystansach. Intensywne treningi mogą sprawić, iż trudniej będzie nam zasnąć.