Jak żyć po zdradzie?

Jak żyć po zdradzie?

Zdrada partnera bywa traumatycznym przeżyciem, z którym trudno jest sobie poradzić. Wiele par decyduje się spróbować odbudować związek, co oczywiście nie jest łatwe. Nie każdy potrafi wybaczyć i zapomnieć. Niechęć do drugiej połówki jest zupełnie zrozumiała. Pewne jest to, że w głowie będą kłębić się różne myśli, z którymi trudno jest sobie poradzić. Jeśli chcesz podjąć walkę o uczucie, to zapoznaj się z tym wpisem. Musisz jednak wiedzieć, że nie każda próba zakończy się sukcesem.

Konfrontacja z partnerem

Pierwszym etapem jest konfrontacja z partnerem. Pozwoli to poznać motyw jego działania. Bywa tak, że związek chyli się ku upadkowi, a zdesperowane osoby poszukują różnych sposobów na to, aby wnieść do swojego życia chociaż odrobinę szczęścia. Bliskie relacje z inną osobą mogą być skutkiem niesatysfakcjonującej relacji. Warto jednak podkreślić, że zdrady nie można usprawiedliwić! Można ją jedynie zaakceptować i nauczyć się żyć bez podejrzeń oraz obaw. Nie jest prawdą to, że każdy, kto zdradził raz, zdradzi ponownie. Ci, którzy mają w sobie dozę nadziei mogą spróbować zbudować związek na nowych fundamentach. Przeszłość należy zostawić za sobą. Czas pokaże, czy była to dobra decyzja.

Pomoc psychoterapeuty

Psychoterapia dla par to świetny wybór dla tych, którzy mają za sobą przykre doświadczenia, jednak nie chcą kończyć związku. Specjalista pomoże w przepracowaniu traum oraz negatywnych emocji. Oczyści to atmosferę między partnerami. Jest to istotne nawet wtedy, jeśli okaże się, że kontynuowanie związku jest niemożliwe. Do psychoterapeuty warto udać się w przypadku posiadania dzieci – rozstanie rodziców jest dla nich wielkim obciążeniem psychicznym.

Zakończenie związku

Zdrada często oznacza zakończenie związku. Czasami nie warto jest pracować nad relacją, która nigdy nie spełni naszych oczekiwań. Bywa tak, że partner wielokrotnie zawiódł nasze zaufanie, a zdrada jedynie ugruntowała koniec. Bardzo ważne jest, aby negatywnych emocji nie przenosić na kolejne osoby, które pojawią się w naszym życiu.