Jak wpłynąć na nasz metabolizm?

Jak wpłynąć na nasz metabolizm?

Jak wpłynąć na nasz metabolizm?

Jak przyśpieszyć metabolizm – takie pytanie jest najczęściej stawiane przez osoby, które właśnie są na diecie i pragną zrzucić nadprogramową ilość kilogramów. Niestety, nie istnieje magiczny przycisk, który pozwoli przyśpieszyć naszą przemianę materii. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zrobić zupełnie nic, by wpłynąć na metabolizm.

Proste sposoby na przyśpieszenie metabolizmu.

To, z jaką szybkością nasz organizm przeprowadza przemianę materii, jest zależny od wielu czynników. Chcąc przyśpieszyć metabolizm, wiele osób skłania się ku tezie mówiącej, że niezwykle efektywne mogą być zimne prysznice. Czy aby jednak na pewno warto poddawać się tym zimnym torturom? Jak się okazuje, zimne kąpiele lub prysznice rzeczywiście mogą wspomóc odchudzanie poprzez przyśpieszenie metabolizmu. Inną, równie ważną zaletą jest oczywiście wzmocnienie układu odpornościowego, a więc przysłowiowe „hartowanie organizmu”.

Bez ruchu ani rusz.

Wspomniane zimne prysznice mogą wspomagać przemianę materii, to nie są jednak w stanie zastąpić zwykłej, aktywności fizycznej. Kalorie spala się przede wszystkim właśnie za sprawą odpowiedniej ilości dawki ruchu. Nawet zwykłe, kilkudziesięciominutowe spacery pozwalają spalić kilkaset kalorii. Jeżeli jednak jesz zdrowo, kontrolujesz ilość spożytych kalorii, ćwiczysz – a pomimo starań nie zauważasz spadku wagi, problem może być związany z chorobą, która wpływa na metabolizm. Mowa tu przede wszystkim o chorobach tarczycy, cukrzycy czy też niedoborach witamin.