Jak pozbyć się opryszczki?

Jak pozbyć się opryszczki?

Wirus opryszczki dotyka bardzo wysoki procent społeczeństwa. Niestety ciężko przewidzieć kiedy i gdzie zaatakuje- a w znacznym stopniu ułatwiłoby to obronę. Ta nieprzyjemna dolegliwość objawia się swędzeniem, wrażliwością miejsca, w którym się pojawia i długim procesem gojenia. Opryszczka inaczej nazywana „zimnem” to często wróg numer jeden wielu kobiet. Niestety zarażenie się wirusem HSV1 i HSV2 skutkuje posiadaniem tej niewygodnej przypadłości przez resztę życia. W takim wypadku, jak najlepiej jest pozbyć się zimna w domowym zaciszu?

Zapobieganie

Zanim rozpocznie się temat leczenia opryszczki, należy dowiedzieć się więcej o zapobieganiu powstawania nieprzyjemnych ran spowodowanym działaniem wirusa. Przede wszystkim należy zawsze dokładnie myć ręce i unikać częstego dotykania ust placami. Bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednią kondycję warg- w zimę nie doprowadzać do ich popękania, dobrze zabezpieczyć je lanoliną lub zwykłą pomadką zakupioną w aptece. Korzystanie z jednej butelki razem z szerokim gronem znajomych powinno być wykluczone. To samo w przypadku używania jednego ręcznika nawet z rodziną i najbliższymi.

Domowe sposoby leczenia

W kuchni znaleźć można szereg artykułów spożywczych przydatnych podczas walki z rozwijającą się opryszczką. Do najpopularniejszego sposobu zwalczania tej dolegliwości zalicza się używanie miodu. Tak dokładnie, zwykłego miodu dostępnego w prawie każdym sklepie spożywczym. Ten niezwykły składnik potrafi genialnie nawilżyć skórę, a ponadto posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Wystarczy niewielką ilość produktu nałożyć na miejsce powstawania opryszczki. Jeśli pod ręką akurat nie posiada się miodu, to z pomocą przychodzi cytryna, a dokładnie witamina C i kwasy przydatne w walce z chorobą. Stosowanie cytryny to nic trudnego- wystarczy przyłożyć plaster do bolącego miejsca i powtarzać czynność regularnie.

Domyślać się można, iż osoby walczące regularnie z wirusem opryszczki w swoim domu posiadają niesamowitą maść zwaną cynkową. Potrafi ona zdziałać cuda i wysuszyć obolałe miejsce.  Natomiast co w przypadku kiedy tego leku na próżno szukać w domowej apteczce? Zastąpić go może papka zrobiona własnoręcznie przy użyciu sody oczyszczonej. Stworzenie takiego domowego leku to nic trudnego- wystarczy mieszać sodę z ostudzoną, wcześniej przegotowaną wodą.