Cenisz sobie prywatność? Jak usunąć swój dom z StreetView?

Cenisz sobie prywatność? Jak usunąć swój dom z StreetView?

Prywatność jest to zdolność osoby lub grupy osób do utrzymania w tajemnicy swoich danych, osobistych zwyczajów i zachowań, które nie zostaną ujawnione publicznie. Każda osoba żyjąca na świecie pomimo rozwoju technologii pragnie zachować co najmniej kawałek swojej prywatności. 

Co to jest Google StreetView?

Usługa Google StreetView, o której będziemy mówić, pozwala na wirtualną podróż ulicami miast praktycznie całego świata. Jest to naprawdę przydatne narzędzie, głównie wtedy, gdy nie jesteśmy mistrzami w odnajdywaniu drogi do celu. Można powiedzieć, że jest to rozbudowana wersja Google Map. Dla wielu osób jest to świetne rozwiązanie też z tego względu, że mamy podgląd na cały świat i możemy zwiedzić miasto bez wychodzenia z domu. Na całym świecie żyje bardzo dużo osób, które marzą o podróżach, zwiedzaniu interesujących i pięknych miejsc, ale niestety nie mają na to możliwości. Dlatego naukowcy robią wszystko, aby rozwijać technologię i umożliwiać społeczeństwu wiele rzeczy bez konieczności wychodzenia z domu. Jednak istnieją też osoby, którym ten pomysł się nie podoba i twierdzą, że narusza ich prywatność oraz każdy nasz ruch jest kontrolowany. Dlatego doradzimy, co należy zrobić, aby usunąć swój dom z wirtualnej mapy. 

Jak usunąć swój dom ze StreetView?

Chcąc skutecznie usunąć swój dom z internetu, w pierwszej kolejności należy włączyć Mapy Google i zlokalizować na nim swoją ulicę. Następnym krokiem jest przeciągnięcie przed swój dom „żółtego ludzika”. Jak już to zrobisz, kliknij opcję, zgłoś problem, która znajduje się w prawym, dolnym rogu. Tym samym zostaniesz przekierowany na stronę pod nazwą: Zgłoś niewłaściwy widok ulicy. Zaznacz na podglądzie fragment swojego domu, jaką chcesz usunąć i wybierz jedną opcję odpowiadającą pytaniu: Dlaczego zgłaszasz to zdjęcie? W tym przypadku będzie odpowiedź: MÓJ DOM. Możesz również podać dodatkowe informacje pomagające w szybszy sposób rozpoznać dom do zamazania. Na koniec podaj adres e-mail, dokonaj weryfikacji reCAPTCHA i kliknij przycisk, PRZEŚLIJ.  Po wypełnieniu formularza ukaże się informacja o treści: ,,Dziękujemy, otrzymaliśmy zgłoszenie i wkrótce się z nim zapoznamy… .’’ Na koniec pozostaje tylko poczekać, aż zlecenie zostanie wykonane. Warto zaznaczyć, że twój dom zostanie wymazany na zawsze. 

Prywatność w internecie

W dobie internetu utrzymanie swojej prywatności jest bardzo trudnym zadaniem, ponieważ wszystkie informacje między innymi to gdzie mieszkamy, w jaki sposób żyjemy i z kim spędzamy czas, jest udostępniane w sieci. Nie tylko osoby publiczne, ale również potencjalne osoby mieszkające w małych wioskach mają problem z zachowaniem prywatności. Zazwyczaj dzieje się tak dlatego, że mówiąc ogólnie sami informujemy o tym co się dzieje w naszym życiu, udostępniając zdjęcia, czy zakładając konta na różnych stronach internetowych oraz portalach społecznościowych. Jednak warto zwrócić uwagę, że internet zapanował światem na tyle, że raz podane informacje krążą w sieci przez dłuższy okres czasu.