Program odchudzający z University of Cambridge: Co powinniśmy wiedzieć?

Program odchudzający z University of Cambridge: Co powinniśmy wiedzieć?

Oryginalny program dietetyczny z Cambridge, opracowany przez specjalistów i sprzedawany na całym świecie, nie tylko pomaga schudnąć, ale również zachęca do zdrowych nawyków żywieniowych. Dzięki temu ma pozytywny wpływ na stan zdrowia osób, które go stosują. Zatem pytanie brzmi: czy rzeczywiście możemy oczekiwać tych obiecanych wyników, jeżeli zdecydujemy się na dietę Cambridge?

Historia i dostępność diety Cambridge sięga ubiegłego wieku, kiedy to jeden z profesorów University of Cambridge, Dr Alan Howard, skomponował dietę dla amerykańskich astronautów. Następnie postanowił modyfikować ją tak, aby mogła być stosowana jako dieta odchudzająca. W ten sposób stworzył prosty plan żywieniowy, który zawierał wszystkie niezbędne składniki odżywcze i był jednocześnie niskokaloryczny. Ten innowacyjny system żywieniowy jest teraz dostępny nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w kilkudziesięciu innych krajach, w tym również w Polsce.

Centra odchudzania z programem Cambridge znajdują się w Warszawie i Katowicach. Każdy, kto chce zastosować ten program, może skorzystać z usług tych ośrodków, nabyć plan żywieniowy i rozpocząć dietę pod nadzorem konsultanta. Na oficjalnej stronie diety Cambridge znajdziemy informacje, że została ona pozytywnie oceniona przez Instytut Żywności i Żywienia oraz posiada certyfikat Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji.

Dieta Cambridge może wydawać się atrakcyjna i sensowna. Oficjalny program Cambridge Weight Plan informuje, że jadłospis zawiera warzywa, białko i owoce. Program ma na celu przyzwyczajenie organizmu do pięcioposiłkowego menu i wprowadzenie pozytywnych nawyków, takich jak picie dużej ilości wody (ponad 2 litry dziennie), robienie kilkugodzinnych przerw między posiłkami i unikanie jedzenia tłustych produktów na korzyść warzyw i produktów pełnowartościowych.

Jednak aspekt diety Cambridge, który budzi pewne wątpliwości, to typ posiłków dostarczanych przez producentów: są to przemysłowo produkowane dania w formie proszku. Wśród oferowanych produktów znajdują się głównie zupy, koktajle, batony, owsianki oraz proste dania takie jak ryż i spaghetti.

Mimo to, posiłki te mają skoncentrowaną zawartość substancji odżywczych i są zaprojektowane tak, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów, witamin i minerałów. Dzięki temu nie ma potrzeby dodatkowej suplementacji i możemy być pewni, że nasz organizm otrzyma wszystkie potrzebne składniki. Posiłki te są bardzo niskokaloryczne, co pozwala na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów (od 0,5 do 2 kg tygodniowo). W zależności od etapu diety, jadłospis uzupełnia się o konwencjonalne posiłki, które muszą być oczywiście niskokaloryczne i pochodzić z produktów o niskim indeksie glikemicznym.