Pielęgnuj i suplementuj – kluczem do zdrowych włosów, skóry i paznokci

Pielęgnuj i suplementuj – kluczem do zdrowych włosów, skóry i paznokci

Jesień jest porą roku, kiedy zaczynamy dostrzegać pogorszenie stanu naszej skóry, włosów i paznokci. W okresie letnim skupiamy się przede wszystkim na relaksie i często zapominamy o ochronie przed słońcem, która powinna dotyczyć nie tylko skóry, ale również włosów. Ponadto, niewłaściwa dieta, uboga w potrzebne naszemu organizmowi substancje odżywcze, negatywnie wpływa na kondycję paznokci, które są dodatkowo narażone na uszkodzenia związane z popularnymi zabiegami manicure.

Aktualnie jest idealny czas na podjęcie działań w celu poprawy kondycji naszych włosów, skóry i paznokci. Jesienne i zimowe wieczory spędzane w domu są doskonałym momentem na zastosowanie różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych. Możemy poświęcić ten czas na czytanie książek lub oglądanie filmów, ale równie dobrze możemy stworzyć domowe SPA. Szczególnie teraz, w obecnej sytuacji, warto poszukiwać różnych form relaksu, szczególnie tych skupiających się na pielęgnacji zdrowia i urody.

Suplementacja jest kluczowa z powodu naszego zabieganego trybu życia, który często prowadzi do zaniedbań w diecie. Nie zawsze mamy czas na zjedzenie pełnowartościowego obiadu czy śniadania, co niestety negatywnie wpływa na nasz wygląd. Zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa pięknych włosów, mocnych paznokci i gładkiej skóry.

Suplementacja na piękne włosy, skórę i paznokcie

Suplementy diety mogą pomóc nam uzupełnić braki w naszej codziennej diecie. Możemy wybrać suplement wieloskładnikowy przeznaczony dla włosów, skóry i paznokci, lub skupić się na produktach jednoskładnikowych, dostosowując je do naszych indywidualnych potrzeb. Dla przykładu, liście pokrzywy są znane ze swojego dobroczynnego działania na włosy, które można spożywać w formie soku lub kapsułek, a także pić herbatę z pokrzywy.

Pokrzywa jest bogata w takie składniki jak: wapń, fosfor, żelazo, siarka, potas, sód; witaminy A, B2, C; aminokwasy, garbniki, kwas pantotenowy, kwas organiczny (mrówkowy, glikolowy, glicerolowy), olejki eteryczne, sole mineralne, chlorofil, serotoninę, histaminę, flawonoidy, fitosterole i karotenoidy. Dzięki temu ma korzystny wpływ nie tylko na włosy, ale także na skórę. Zdrowa skóra głowy to podstawa do porostu zdrowych włosów.

Mimo że przyczyny wypadania włosów mogą być różne, warto skonsultować się ze specjalistą, jeśli zauważymy problem. Czasami jednak zdrowe włosy mogą wypadać z powodu niedoboru biotyny (witaminy B7).