Czy warto zakupić rower stacjonarny?

Czy warto zakupić rower stacjonarny?

Systematyczna jazda na rowerze niesie za sobą wiele korzyści. Faktem jest jednak to, że warunki atmosferyczne nie zawsze są sprzyjające. Ponadto, nie każdy lubi wycieczki na dwóch kółkach. Wymagają one sporej koncentracji i ostrożności. Świetną alternatywą wydaje się być rower stacjonarny. Jest on chętnie wybierany zarówno przez młode, jak i dojrzałe osoby, więc wiek nie gra tutaj żadnej roli. Wbrew pozorom nie trzeba wydawać dużej ilości gotówki, więc ograniczony budżet nie stanowi żadnego problemu. Poszukujesz argumentów „za”? Koniecznie zapoznaj się z tym wpisem, dzięki któremu podjęcie trafnej decyzji stanie się prostsze.

Skuteczna poprawa kondycji

Osoby z zerową kondycją bardzo często wstydzą lub obawiają się jeździć na klasycznym jednośladzie. Początki bywają trudne, szczególnie jeśli do tej pory spędzaliśmy wolny czas leżąc na kanapie. Rowerek stacjonarny w sposób kompleksowy wzmacnia ciało. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pierwsze treningi trwały zaledwie kilkanaście minut. Systematyczność sprawi, że każdego dnia możliwości organizmu będą się zwiększać. Warto jednak podkreślić, że tylko regularna aktywność zagwarantuje oczekiwane rezultaty.

Dobroczynny wpływ na układ krwionośny

Nie każdy wie, że jazda na rowerku stacjonarnym dobroczynnie wpływa na układ krwionośny, co zmniejsza ryzyko wystąpienia oraz rozwoju wielu poważnych dolegliwości. Ma to szczególne znaczenie dla tych, którzy wykazują tendencję do żylaków, chorób serca, nadciśnienia. Tempo jazdy powinno zostać dopasowane do cyklisty – należy monitorować wartość ciśnienia tętniczego. Nowoczesne rowerki stacjonarne wyposażone są w precyzyjne czujniki, dzięki którym można kontrolować nie tylko stan zdrowia, ale również pokonany dystans, prędkość, czas, spalone kalorie. Zwykle istnieje możliwość połączenie liczników z aplikacjami zewnętrznymi. Dotyczy to urządzeń umożliwiających bezprzewodową komunikację (w oparciu o transmisję Bluetooth lub Wi-Fi).

Ukształtowanie mięśni nóg i pośladków

Kolejną zaletą ćwiczeń na rowerze stacjonarnym jest fakt, że pozwala on wyrzeźbić mięśnie nóg i pośladów. To sprawdzony sposób na to, aby sylwetka prezentowała się o wiele atrakcyjniej. Wiadomym  jest, że jazda na rowerze zaliczana jest do ćwiczeń cardio. Nie należy więc oczekiwać rozbudowy mięśni, ponieważ do tego niezbędne są treningi siłowe. Nie można jednoznacznie powiedzieć, kiedy pojawią się pierwsze widoczne efekty podjętych działań. Najczęściej już po miesiącu korzystania z roweru stacjonarnego można zauważyć zarysowane łydki, uda i pośladki.

Spalanie tkanki tłuszczowej

Rowerek stacjonarny jest szczególnie polecany osobom z nadwagą, które dążą do eliminacji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wystarczy godzina jazdy, aby spalić około 500-600 kalorii! Szeroki zakres ustawień sprawia, że bez problemu można ustalić optymalne parametry pracy. Wraz z upływem czasu warto zwiększać poziom obciążenia. Mięśnie przyzwyczają się do wysiłku, przez co konieczne jest stałe podnoszenie poprzeczki. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie maksymalnej efektywności ćwiczeń.